377847-2017 - ÄndringSverige-Norrköping: Försäkrings- och pensionstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av sjukvårdsförsäkring för anställda hos LFV.
Referensnummer: Ä-2017-006172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Luftfartsverket (LFV) avser att upphandla obligatorisk sjukvårdsförsäkring till ca 1 100 tillsvidareanställda.