377927-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Balkongarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DE 15 930 Balkongräcke
Referensnummer: 18/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262900 Balkongarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Balkongräckesentreprenad inkl. montage på AB Stockholmshem Vågdalen.
AB04. Projektet avser nybyggnation flerbostadshus bestående av 113 LGH varav 99 LGH ska ha balkonger. Vissa insynsskydd ingår även i delentreprenaden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45341000 Montering av räcken
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen