377936-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DE 15 800 Målning
Referensnummer: 18/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Stockholmshem avser att uppföra nybyggnation av flerbostadshus 113 lgh samt förskola i Kv. Vågdalen i Hammarby Sjöstad, Stockholm. Denna upphandling avser kompletta arbeten enligt AB04, delentreprenad 15 800, Målning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442110 Målning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen