378-2024 - ResultatSverige-Alingsås: VA-utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-Material
Referensnummer: 2022.306 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39715300 VA-utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
VA material till Alingsås Kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44162000 Rörsystem, 44163000 Rörledningar och armatur, 44163230 Rörkopplingar, 44164000 Foderrör och rörledningar, 44167000 Diverse rörledningsarmatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen