See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckeritjänster
Beskrivning: Ramavtal gällande tryckeritjänster för Umeå universitet. Upphandlingen är delad i två (2) delar: Delområde A - Papperstryck Delområde B - Stortryck och expomaterial Avtal avser att tecknas med en (1) leverantörer per delområde. Uppskattat värde för: Delområde A - Papperstryck är ca 18 miljoner SEK Delområde B - Stortryck och expomaterial ca 2 miljoner SEK
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde A: Papperstryck
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94761:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22110000 Tryckta böcker, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 2+1+1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde B: Stortryck och expomaterial
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94761:Lot:2