Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Persontransporter
Referensnummer: TN-2022-1588
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad, genom upphandlingsenheten, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av persontransporter med personbil i enlighet med de krav och villkor som framgår av detta förfrågningsunderlag. Upphandling syftar till att ramavtal tecknas med en (1) leverantörer per del/anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1-4
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen