2. Förfarande
Förfarande
Titel: Cirkulationstvätt inkl hyra av kläder
Beskrivning: Värnamo kommun avser upphandla cirkulationstvätt inklusive hyra av kläder och eventuellt annat, i enlighet med underlaget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39291000 Tvätterimateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79048:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör