37803-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Måltidsleveranser
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidstjänster för Observatorielundens skola
Referensnummer: 191/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp, tillagning och leverans av skolmåltider.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55322000 Tillagning av måltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalstiden avser perioden från och med 2020-08-17 till om med 2022-08-16. Om parterna är överens
Kan avtalet förlängas på samma villkor i 1 plus 1 år.