Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diseröd Etapp 1 Diseröds skola Ny skolbyggnad med matsal och kök. Byggnad F
Referensnummer: KS2022/1459
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar projektering, undersökning, rivning samt mark- och byggnadsarbeten inklusive markåterställningar, skyltning, driftsättning med mera till en fullt färdig anläggning för beställaren att ta i bruk. Omfattning i detalj framgår av handlingarna angivna under AFB.22.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 70 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen