378102-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Utförandeentreprenad utbyggnad VA Kyna, Borlänge
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtförandeentreprenad utbyggnad VA Kyna, Borlänge
BeskrivningSchaktning och förläggning av VA ledningar för kommunalt vatten och spillvatten i området Kyna (Borlänge) som består av 80-100 fastigheter.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123012:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk