378142-2016 - ResultatSverige-Umeå: Mobiltelefoner med handsfree (trådlöst)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner med tillhörande tjänster och tillbehör.
Referensnummer: 16024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32252110 Mobiltelefoner med handsfree (trådlöst)
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet är ett ramavtal omfattande mobiltelefoner, tillbehör och tillhörande tjänster. Successiva avrop kommer att ske under avtalstiden, i första hand kommer de avtalade standardtelefonerna (där det finns standardtelefoner hos avropsberättigade myndigheter/enheter), att avropas när behov uppstår. I annat fall kommer avropsberättigade myndigheter/enheter att avropa mobiltelefoner ur det sortiment leverantören erbjuder. Specifika beställningsrutiner gäller för vardera avropsberättigade myndigheter/enheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32250000 Mobiltelefoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen