2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sorteringsanläggning till Frölunda Kulturhus
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans och installation av en (1) återlämningsautomat och sorteringsanläggning. Dessa ska levereras och installeras på Frölunda bibliotek under februari 2025. I upphandlingen ingår också utbildning för bibliotekets personal i hur utrustningen hanteras och serviceavtal för både sorteringsanläggning och återlämningsautomat.
Intern identifierare: 0678/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30238000 Utrustning för biblioteksautomation
Ytterligare klassificering (cpv): 39155100 Biblioteksutrustning, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 51540000 Installation av maskiner och utrustning för speciella ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000