2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende Utdatatjänster
Beskrivning: Gotland Energi AB inbjuder till upphandling avseende Utdatatjänster. Upphandlingen omfattar utdatatjänster, fysiska (print) och digitala utskick av försändelser så som fakturor (pappersfakturor, digitala fakturor så som e-faktura, EDI-faktura, e-post, digital brevlåda) och andra kunddokument. Övrig information enligt bifogad ansökningsinbjudan.
Intern identifierare: Utdatatjänster 2024/2027
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48444100 Faktureringssystem, 48811000 System för elektronisk post, 64216120 Elektronisk post, 79999000 Skanning och fakturering, 79999200 Fakturering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000