37828-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Mätinstrument
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt mätinstrument för uppmärksamhet och impulsivitet
Referensnummer: 2021-8773
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38410000 Mätinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården genomför en upphandling av digitalt instrument som mäter uppmärksamhet och impulsivitet. Det digitala instrumentet ska ingå som en del av Kriminalvårdens neuropsykiatriska utredningsrutin och användas vid dosjusteringar av eventuell farmakologisk behandling.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning, 38900000 Diverse mät- och provinstrument
II.2.4.