See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggtjänster 2024 (Osby)
Beskrivning: Upphandlingen avser Byggtjänster för Osby kommun och Osbybostäder, totalt 10 st anbudsområden för successiva avrop under avtalstiden.
Intern identifierare: 2025-401, SBN-2025-00274
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 44113810 Ytbehandling, 44230000 Byggnadssnickerier, 45210000 Byggnadsanläggning, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45421000 Snickeriarbeten, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45440000 Målning och glassättning, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster, 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Elarbeten
Beskrivning: -
Intern identifierare: Elarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Golvarbeten
Intern identifierare: Golvarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Måleriarbeten
Intern identifierare: Måleriarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ventilationsarbeten
Intern identifierare: Ventilationsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kyltekniska arbeten
Intern identifierare: Kyltekniska arbeten
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: VS-arbeten
Intern identifierare: VS-arbeten
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Glasmästeriarbeten
Intern identifierare: Glasmästeriarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Solskyddsarbeten
Intern identifierare: Solskyddsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Installationer, service och reparationer av hiss
Intern identifierare: Installationer, service och reparationer av hiss
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Byggnadsarbeten
Beskrivning: Byggnadsarbeten
Intern identifierare: Byggnadsarbeten