2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende IT-stöd för handläggning av asylsökande mm.
Beskrivning: Hälso- och sjukvårdsförvaltningen har i uppdrag att genomföra upphandling av ett IT-stöd för handläggning av asylsökande mm. med tillhörande Tjänster. Det övergripande syftet med Upphandlingen är att teckna avtal med en (1) leverantör som tar ett helhetsansvar för den funktionella leveransen av IT-stödet och tillhandahåller tillhörande Tjänster.
Intern identifierare: 2024-0388
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000