2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult för genomförande av energideklarationer
Beskrivning: Upprättande av energideklarationer för Bostadsstiftelsen Platens fastighetsbestånd i enlighet med lag (2006:985) om energideklaration för byggnader och Boverkets föreskrifter och allmänna råd (2007:4) om energideklaration för byggnader (med ändring t.o.m. BFS 2016:14, BED 9).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128312:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ytinventering