Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Kolonial
Referensnummer: RB2022-0027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Våta och torra specerier
Färskt kött och charkprodukter
Mejeri- och äggprodukter
Djupfryst kött, fisk, fågel och vegetabilier
Konfektyr och snacks
Kolsyrat vatten, lättöl och stilldrinks (Bryggeri)
Kaffe och te
Glass
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 90 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15110000 Kött, 15130000 Köttvaror, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15980000 Alkoholfria drycker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen