Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mat- & Avfallskärl
Referensnummer: 2022/115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av mat- och avfallskärl samt reservdelar och tillbehör till dessa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 39221130 Matbehållare, 39224340 Soptunnor, 44613400 Förvaringsbehållare, 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen