Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare
Referensnummer: SDA 2018-00262
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43261100 Lastmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal på hjullastare
För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att bifoga detta som ett dokument i e-avrop. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av hjullastare