37853-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter – Dress for fotbollsplaner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dress for fotbollsplaner
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp av dress(sand) till fotbollsplaner.
Intern identifierare: SFF 58/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Dress for fotbollsplaner
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 77320000 Skötsel av idrottsplatser