Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbilar med påbyggnader
Referensnummer: 2022/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på tunga fordon, lastbilar, med olika påbyggnader (t ex sopbilar för insamling av sopor, lastväxlarfordon, kranbilar) och med olika drivmedelsval.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34142000 Kranbilar och dumprar, 34144511 Sopbilar, 34144512 Sopbilar med komprimator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen