378640-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: 23/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar huvudsakligen rekryteringstjänster inom den offentliga sektorn. Vidare omfattar upphandlingen både en hel rekryteringsprocess eller stöd vid rekrytering genom bland annat tilläggstjänster som second opinion, arbetspsykologiska tester, samt bakgrundkontroll m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen