378672-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Restaurang- och serveringstjänster – Restauratör åt en Bistro Sus Malmö och åt en Personalmatsal Sus Lund inkl catering Sus Lund
Förhandsmeddelande som används som anbudsinfordran – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRestauratör åt en Bistro Sus Malmö och åt en Personalmatsal Sus Lund inkl catering Sus Lund
BeskrivningRegion Skåne inbjuder intresserade Anbudsgivare att inkomma med anbud avseende en (1) Restauratör till Bistro Sus Malmö By36 och en (1) Restauratör till Personalmatsal Sus Lund inklusive Catering för Sus Lund i enlighet med de krav och villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Upphandlingen är en tjänstekoncession enligt LUK och är uppdelad i två Anbudsområden. Anbud kan lämnas på ett (1) eller båda anbudsområden och varje Anbudsområde kommer att utvärderas och tilldelas separat.
Intern identifierare2025-O000708
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55310000 Restaurangserveringstjänster, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55520000 Catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (2)
BeskrivningRegion Skåne avser att upphandla Restauratör till en Bistro på Sus Malmö By 36 samt Restauratör till en Personalmatsal på Sus Lund inklusive catering för Sus Lund. Syfte med Avtal är att tillhandahålla kostnadseffektiva restaurang- och cateringtjänster av hög kvalitet till Region Skånes verksamheter och förvaltningar. Anbudsgivaren ska erbjuda en varierad meny till konkurrenskraftiga priser och kontinuerligt anpassa utbudet efter säsong och efterfrågan. Vidare definition samt kravställning av efterfrågade produkter och tjänster. framgår av Kravspecifikation Bistro Sus Malmö By 36 och Kravspecifikation Personalmatsal Sus Lund inklusive Catering Sus Lund. Se även Bilaga Leveransadresser Catering då leverans till angiven adress är inkluderad i upphandlingen som berör catering för Sus Lund. Det ska även finnas möjlighet att hämta catering i Personalmatsalen Sus Lund. Upphandlingen är uppdelad i två (2) olika Anbudsområden
Intern identifierare1685704
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation Anbudsområde 1
BeskrivningRegion Skåne avser att upphandla Restauratör till en Bistro på Sus Malmö By 36
Intern identifierare1734464
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKravspecifikation Anbudsområde 2
BeskrivningRegion Skåne avser att upphandla Restauratör till en Personalmatsal på Sus Lund inklusive catering för Sus Lund.
Intern identifierare1736658
Ytterligare klassificering (cpv): 55520000 Catering