Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utredningstjänster - Forensic services
Referensnummer: 18/000917
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med ramavtalsupphandlingen är att ge Sida och utlandsmyndigheter (UM) med utvecklingssamarbete möjlighet att avropa olika typer av utredningsuppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79100000 Juridiska tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212400 Revision i samband med bedrägeri, 79720000 Utredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen