37873-2023 - ResultatSverige-Sollentuna: Faktureringssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem
Referensnummer: SK2022-0426
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48444100 Faktureringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
AB SOLOM har behov av ett nytt ekonomisystem för att effektivisera flödet av leverantörsfakturor.
Upphandlingen avser en tjänst där leverantören ansvar för driften av systemet. Det som krävs för att systemet ska fungera ska ingå i kostnaden för driften av systemet.
Systemet ska vara helt integrerat, alla installerade systemmoduler fungerar smidigt och korrekt tillsammans och skapar nödvändiga transaktioner i alla berörda moduler i realtid.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48444100 Faktureringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen