378788-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Undersöknings- och säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst - Förebyggande utredningsarbete och utredningar inom oegentlighetsområdet
Referensnummer: RS 2016-04811
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster kopplat till förebyggande åtgärder och utredningar av oegentligheter i syfte att förebygga oegentligheter samt utredningar av misstänkta oegentligheter. Med oegentligheter avses bland annat mutor, jäv, bedrägerier, förskingring, stöld samt trolöshet mot huvudman.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75200000 Samhällstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79100000 Juridiska tjänster, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen