2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitalisering av detaljplaner
Beskrivning: Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud i upphandling av ramavtal för tjänster i samband med digitalisering av detaljplaner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70332100 Fysisk planering
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001