37882-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster ytskikt
Referensnummer: 22/106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hantverkstjänster gällande ytskikt. Tjänsterna som efterfrågas är måleri, utföra våtrumsarbete, sättning av kakel och klinker samt att lägga mattor.
Aktuella orter för denna upphandling är Borås, Göteborg och Mölndal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211310 Byggnation av badrum, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45431000 Golv- och plattläggning, 45442100 Målning, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen