378888-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Område Linköping Projektörer
Referensnummer: 1477/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket inbjuder er att lämna ansökan för att för att få avge anbud i Fortifikationsverkets upphandling avseende ramavtal projektörer Linköping. Avtalet är avsett för Fortifikationsverkets lokala verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71420000 Landskapsarkitektur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen