378926-2022 - ResultatSverige-Torshälla: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bussar Mobila Förskolan
Referensnummer: KS 2022/00598-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av två Bussar till mobila Förskolan enligt bifogade dokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler, 34140000 Tyngre motorfordon, 34200000 Karosser, släp- eller påhängsvagnar, 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
2 stycken