378935-2022 - ResultatSverige-Helsingborg: Markiser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Solavskärmningsprodukter
Referensnummer: 711/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39522130 Markiser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarens löpande behov av solavskärmningsprodukter, insynsskydd, mörkläggning såsom persienner, markiser, rullgardiner och därmed förenliga produkter, service och reparationsarbete av produkterna samt komplettering, justering och demontering, av stadens nuvarande anordningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39515400 Rullgardiner, 39515430 Persienner, 39522130 Markiser, 45421144 Monteringar av markiser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen