37897-2023 - ResultatSverige-Stenkullen: Elmätare
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Mätsystem Lerum Energi och Partille Energi
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38554000 Elmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Lerum Energi AB och Partille Energi AB inbjuder härmed att lämna anbudsansökan för kommande gemensamma upphandling ” Upphandling Mätsystem Lerum Energi och Partille Energi” omfattande leverans av Mätsystem (Mätenheter, HES, kommunikation) samt installation för totalt c:a 33 000 mätpunkter, med elmätare för kategori 1 och 2. Mätpunkterna är belägna i Lerums respektive Partilles kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen