379008-2020 - ResultatSverige-SALA: Programvara för utbildning och underhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till Kulturskolan Sala
Referensnummer: 2020/337
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48930000 Programvara för utbildning och underhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kulturskolan i Sala kommun upphandlar ett nytt system som ska möjliggöra digitalt utåt- och inåtriktad kurs- och deltagaradministration, kommunikation med deltagare och vårdnadshavare, olika betalfunktioner och en digital lärplattform med ett forum för att kunna dela kulturpedagogiskt material.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48510000 Programvara för kommunikation, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen