Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, teleplattform
Referensnummer: VLL 116-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser serviceavtal för att upprätthålla drift av landstingets alla befintliga produkter och system i Avaya Aura, Avaya CS1000E, PRI mot ISDN eller Sip-anslutning samt centrala produkter och system i Innovaphone IP6000 (6010). Serviceavtalet omfattar:
Servicetjänster
— Övervakning
— Distansstöd
— Underhållsarbete
— Installationsarbete
Produkter
— Licenser
— Ersättningsprodukter
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen