Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lärplattform förskola/skola
Referensnummer: 18/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48190000 Programvara för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Burlövs kommun och Staffanstorps kommun genomför gemensamt en upphandling av lärplattform.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen