379049-2018 - ResultatSverige-Västerås: Anläggningsarbete för vattenprojekt
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsarbeten i våtmark i Västmanlands län
Referensnummer: 512-595-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattar anläggningsarbeten i våtmark som kräver specialanpassad flytande utrustning för obäriga markförhållanden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112400 Grävning, 45247000 Anläggningsarbete för dammar, kanaler, bevattningskanaler och akvedukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen