379095-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Lastbilar med flak
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lastbil
Referensnummer: TV-2022-03069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34134100 Lastbilar med flak
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket upphandlar en lastbil med skåp och bakgavellyft. Option på ytterligare en lastbil under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34142100 Lastbilar med hissflak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen