379097-2022 - ResultatSverige-Hultsfred: Träbränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal inköp av bränsleflis
Referensnummer: U-062-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09111400 Träbränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av bränsleflis.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03416000 Träavfall, 09111300 Fossila bränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen