379105-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Installation av ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal avseende Ventilationsinstallationer ROT.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande myndigheterna specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Detta ramavtal omfattar samtliga typer av ventilationsarbeten som förekommer i SISAB:s byggnader.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45331210 Installation av ventilation, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.