379106-2016 - ResultatSverige-Falkenberg: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyproduktion av bostäder, Hjorten 3.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Falkenberg, Hjortsberg, Falkenberg.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Objektet avser nybyggnad av bostäder i ett 9 våningshus med 45 hyreslägenheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.