2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter inom kraftvärme- och värmekraftverk
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för kontinuerliga avrop gällande tekniska konsulttjänster inom våra kraftvärme- och värmekraftverk i Helsingborg och Ängelholm. Upphandlingen genomförs i flera delområden.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128527:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning