Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av hyrmaskiner.
Referensnummer: KS2017/1586
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ett ramavtal för hyrmaskiner till Kungälvs kommun och kommunala bolag Kungälvs Energi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten, 43800000 Verkstadsutrustning, 44613300 Standardcontainrar, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen