2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datacenter Nätverk 2026
Beskrivning: Denna upphandling omfattar ramavtal avseende Datacenter Nätverk 2026. Försäkringskassan avser teckna ramavtal med en (1) leverantör som kan tillhandahålla: Hårdvara Mjukvara Utbildning Support- och serviceavtal Konsulttjänster
Intern identifierare: FK 2026/013068
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48210000 Programvara för nätverk
Ytterligare klassificering (cpv): 32420000 Nätutrustning, 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Datacenter Nätverk 2026