379140-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Montering och uppförande av prefabricerade strukturer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal Skol- och förskolepaviljonger.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande myndigheterna specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Skol- och förskolepaviljonger.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45212600 Byggnation av paviljong, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.