See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggtjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Sölvesborgs kommun, Sölvesborgs Energi och Vatten AB, Sölvesborgs Energi AB och Sölvesborgs Fjärrvärme AB's behov av byggtjänster inom Sölvesborgs kommun vid nyinstallationer, ombyggnationer eller reparationer, underhåll och service inklusive alla tjänster förenat med detta. Upphandlingen omfattar inte de arbeten som utförs i egen regi.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127565:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader, 45000000 Anläggningsarbete