Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel - 2023
Referensnummer: 23/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Yttre skötsel gällande grönytor, snöröjning och halkbekämpning.
UF1 ALLMÄN ORIENTERING
Entreprenaden avser yttre tillsyn och skötsel samt snöröjning och halkbekämpning, av beställarens fastighetsbestånd enligt kontraktets handlingar.Utemiljön / SnöröjningSkötselytor framgår av Omfattning. Utförande av skötseln ska ske enligt i kontraktet ingående bilagor. Variationer kan förekomma mellan åren beroende på t ex ändrad skötselinriktning eller inköp/försäljning av fastigheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen