379359-2024 - Resultat
Sverige – Skogstjänster – Skotning av virke och ris i tätortsnära skog
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkotning av virke och ris i tätortsnära skog
BeskrivningDenna upphandling avser ramavtal gällande skotning av ris och virke i tätortsnära skog för successiva avrop. Upphandlande myndighet avser att teckna avtal med en (1) entreprenör. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i detta förfrågningsunderlag. Omfattningen är ca 600 h skotning per år.
Intern identifierareMoe 336/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor
BeskrivningRamavtalsvillkor
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLeverantörsprövning
BeskrivningLeverantörsprövning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKrav på varan/tjänsten
BeskrivningKrav på tjänsten
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelTilldelningskriterier
BeskrivningTilldelningskriterier
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAdministrativa villkor
BeskrivningAdministrativa villkor