2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lilla Bommen etapp 2
Beskrivning: Entreprenaden omfattar utförande av byggnadsverk, mark- och ledningsarbeten i enlighet med förfrågningsunderlaget. Omfattning i detalj framgår av handlingar angivna under AFB.22. Översiktlig information: Mellan Hisingsbron och Läppstiftet stadsutvecklas genom att här bildas fyra nya kvarter som ska bestå av verksamhetslokaler och bostäder.
Intern identifierare: N200U26-194
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Lilla Bommen etapp 2