379402-2018 - ResultatSverige-Malmö: Posttjänster för tidningar och tidskrifter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distribution (utdelning) av trycksak
Referensnummer: 18/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64111000 Posttjänster för tidningar och tidskrifter
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att VA SYD för angiven avtalstid behöver teckna ett ramavtal med en leverantör för att säkerställa distribution (utdelning) av oadresserad tryckt samhällsinformation. Distribution skall kunna ske inom vid varje tillfälle gällande verksamhetsområde Malmö, Burlöv, Lund och Eslöv. Den tryckta samhällsinformationen kommer att finnas för avhämtning inom VA SYDs vid varje tillfälle gällande geografiska verksamhetsområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64000000 Post- och telekommunikationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen